Gemini Abyss

2

19.07.14 godz.10:00
Wśród wielu wykonawców zagra:
Gemini Abyss - melodic metal z Łodzi.
SCENA DLA KAŻDEGO JAROCIN

Link do wydarzenia.
https://www.facebook.com/events/1405309989740868/?fref=ts

1


 

5

Zespół Gemini Abyss rozpoczął działalność w kwietniu 2011 roku, kiedy to trójka przyjaciół muzykujących ze sobą od lat (Marcin „Czyżol” Czyżewski, Marcin „Games” Gamus i Tomasz „Wasyl” Wasilewski) postanowiła powołać do życia nowy projekt, kończąc wcześniej wieloletnią przygodę z formacją Syndrom. Jako że wokal z założenia miał być kobiecy, rozpoczęły się poszukiwania odpowiedniej osoby i wkrótce do zespołu dołączyła młoda, utalentowana wokalistka Klaudia Kikosicka (obecnie Woroniecka), obdarzona charakterystycznym, pięknym i mocnym głosem. Skład uzupełnił jeszcze basista Paweł Gębka. Oboje doskonale odnaleźli się w tej muzyce i wszystko, jak do tej pory, wydaje się zmierzać we właściwym kierunku, tym bardziej jeśli towarzyszy temu szczera radość z grania i tworzenia, świetna atmosfera i pełne zaangażowanie.

3
Gemini Abyss obraca się w stylistyce klimatycznego metalu, gdzie mrok, ciężar i szybkość przeplatają się z motywami bardziej melodyjnymi, a kobiece partie wokalne miejscami uzupełnia growling.

Pierwsze miesiące działalności upłynęły na przygotowaniu nowego materiału, którego część została w drugiej połowie 2011 roku zarejestrowana w studio. Efektem tych nagrań jest płyta promo "I Would Die Just For A Feel...". Równocześnie zespół rozpoczął koncertowanie, zebrał pierwsze pozytywne recenzje i zamierza systematycznie pokazywać się na scenie. 

4

W sierpniu 2012 r. skład powiększył się o drugiego gitarzystę Wojtka Sobierajskiego, a pod koniec października nowym basistą został Maciek Malinowski.

2

1

W lutym 2013 r. ukazała się druga płyta zespołu "Claim Of The Planet", zawierająca 10 kompozycji.
W lipcu 2013 roku zespół podpisał kontrakt z angielską wytwórnią Ravenheart Music, która zajmie się dystrybucją i promocją płyty "Claim Of The Planet" na zachodzie Europy.

Członkowie

Klaudia Woroniecka - vocal
Marcin Czyzewski – keyboards & growl
Marcin Gamus - drums
Tomasz Wasilewski - guitar
Wojciech Sobierajski - lead guitar
Maciej Malinowski - bass

 Fan Page zespołu - https://www.facebook.com/Gemini.Abyss

Recenzje płyty "Claim Of The Planet"
Femme Metal Webzine (20.01.2014)
Sonic Cathedral WebZine (18.01.2014)
METALZINE (19.03.2013)
Blog Dżoana (23.03.2013)
GLOBAL METAL APOCALIPSE (06.04.2013)
LIMITER (23.04.2013) 

 

Teledysk YT "Gemini Abyss - Cold Rain"

Inne klipy na YT - "Gemini Abyss - Aleja Gwiazd

"Gemini Abyss - The Story"