proAge

proAge

Zapraszamy na kolejne koncerty! Tym razem w piątek, 1 grudnia 2017 w Klubie Muzycznym Bogart w Gomunicach wystąpią zespoły Taroth i proAge. Początek koncertu godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy
Pronet Music Koncerty Pronet Music

proage foto new

3 listopada 2017 r. proAge zagra podczas Prog the Night III w Łódzkim Domu Kultury

3 i 4 listopada 2017 r. odbędzie się Prog the Night III w Łódzkim Domu Kultury.
Pro-Radio - www.proradio.pl  jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia, które rozpocznie się koncertem współpracującego z Pronet Music znakomitego zespołu proAge.
Ponadto zagrają:
SPIRAL
SMASH THE CRASH
HERE ON EARTH
YESTERNIGHT
TENEBRIS
Serdecznie zapraszamy!

progtn ldk

 

Recenzja płyty "A Different state of reality" grupy proAge

Pronet Music Promotion
www.pronetmusic.pl 
Recenzja płyty "A Different state of reality" grupy proAge ukazała się na portalu Półka z winylami.
Zapraszamy do lektury:

https://polkazwinylami.blogspot.com/2017/10/proage-different-state-of-reality.html 

proage plyta

 

20.10.2017 r. proAge zagra koncert w Częstochowie!

Energetyczny koncert zespołu proAge, promującego swój krążek "Odmienny stan rzeczywistości". Grupa tworzy muzykę ambitną, mieszczącą się w ramach art-rocka.
Niemniej energetycznie zagra 2late z Warszawy, który koncertował już nawet w Chinach, a teraz zaprasza na swoje "Party".

 

Teatr From Poland
Al. NMP 2, 42 - 200 Częstochowa

Bilety do kupienia w klubie w cenie 15 pln

Pronet Music Koncerty
www.pronetmusic.pl 

proage czestochowa

 

proAge to zespół tego tygodnia w Pro-Radio

Od poniedziałku do piątku gramy ich muzykę, a ponadto w piątek od 16:00, w audycji "Zespół Tygodnia" godzinne spotkanie z proAge !
Serdecznie zapraszamy!
www.proradio.pl 

 

Recenzja płyty "Different state of reality" grupy proAge

Kolejna recenzja płyty "Different state of reality" grupy proAge, tym razem na wyspa.fm - zapraszamy do lektury:

http://wyspa.fm/albumy/127649/a-different-state-of-reality 

proage plyta

 

Zespół proAge z Pronet Music, czyli trochę historii!

Wydawnictwo muzyczne i Agencja Promocyjno- Koncertowa Pronet Music nawiązało współpracę z zespołem proAge z Będzina. Korzenie zespołu sięgają roku 1985. Wtedy jeszcze jako "Czwarty Wymiar" rozpoczęli muzyczną przygodę. Niestety w roku 1990 Czwarty Wymiar" zawiesił działalność. W roku 2008 zespół reaktywował się. Rok 2010 był ważnym okresem w historii kapeli - do składu przyjęty został Marcin "Kosa" Kosakowski, a nazwa składu została zmieniona na "proAge"

proage foto new


W roku 2011 po dopracowaniu materiału ruszyli w pierwszą trasę koncertową. W roku 2012, gitarzysta i basista - Maciek i Marcin Kwietniowie rozstali się z zespołem i wyjechali z kraju. Od tego momentu rozpoczęli poszukiwania zastępstwa, co zaowocowało pojawieniem się Tomka Papiernika, grającego na gitarze. Po ograniu, przearanżowaniu i odświeżeniu materiału, zaczęli znowu koncertować. W marcu 2014 zespół zagrał pierwszy koncert w składzie sześcioosobowym. Został on zarejestrowany, dając możliwość pokazania się szerszej, internetowej publiczności. W czerwcu 2014 proAge zrezygnował jednak ze współpracy z drugim gitarzystą i powrócił do pięcioosobowego składu. Zespół tworzą : Arek "Aru" Grybek - gary, Mariusz "Marian" Filosek - wokal, Paweł Dobniewski - bas, Marcin "Kosa" Kosakowski - klawisze i Tomek Papiernik - gitara. W tym składzie zespół wziął udział w zeszłorocznej edycji Jura Rock Festiwal w Łazach, zdobywając pamiątkowego "Kulturniaka 2014." Koncertowy 2014 skończyli występem na w dąbrowskim klubie "Rock Out."
„Rok 2015 rozpoczęli koncertem charytatywnym dla Bernadety Olejarskiej, a w marcu grali w czeskim konkursie "RADEGAST LÍHEŇ 2015," do którego zostali wyłonieni spośród 430 zgłoszonych kapel! Dzięki swoim coraz liczniej przybywającym fanom wygrali realizację teledysku ufundowany przez TV Silesia . Listopad 2015 to koncerty w Ostrzeszowie z Appleseed i z Ornette w Dąbrowie Górniczej . 2016 rok rozpoczęliśmy wspaniałym koncertem w krakowskim Zaścianku w proggnozach razem z Arlonem oraz gigiem w Alive we Wrocławiu . W 2017 roku nakładem Lynx Music zespół wydał swoją debiutancką płytę w wersji polskojęzycznej i anglojęzycznej „A Different State Of Reality”.

Aktualny skład zespołu:
Mariusz Filosek - wokal
Arek Grybek - perkusja
Marcin Kosakowski - klawisze
Sławek Jelonek - gitara
Roman Simiński - bas