pronetmusic.pl

Blog, który skupia się głównie na tematach związanych z muzyką, ale także na szeroko pojętym stylu życia. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Cykliczne wydarzenia muzyczne w Łodzi

Cykliczne wydarzenia muzyczne w Łodzi

Co roku Polskę odwiedzają artyści z całego świata, po to, by spotkać się z fanami i zaprezentować przed nimi swoją twórczość na żywo. Czy wiesz, że również w Łodzi odbywają się koncerty zrzeszające miłośników różnych brzmień? Przyjrzyj się trzem cyklicznym wydarzeniom odbywającym się w stolicy województwa łódzkiego i wybierz festiwal muzyczny idealny dla siebie lub bliskiej Ci osoby.

Audoriver – z Płocka do Łodzi

Czyżby nowe wydarzenie muzyczne? Nic bardziej mylnego! Historia festiwalu Audioriver sięga bowiem 2006 roku. Wydarzenie co roku odbywało się w Płocku, jednak tym razem to Łódź na kilka dni stanie się centrum kultury muzyki elektronicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Warto sprawdzić, jak zaczyna się nowa era dla fanów elektronicznych brzmień i jaki będzie mieć wpływ na kulturową panoramę miasta. W końcu Audioriver przyciąga nie tylko rodzime gwiazdy, lecz również zagraniczne, a co za tym idzie – gości fanów muzyki elektronicznej z Europy i świata.

Zgadza się. To kolejny już festiwal o międzynarodowym znaczeniu, który potwierdza, że ośrodki muzyki w Polsce cieszą się sporym zainteresowaniem i prestiżem. Osiemnasta odsłona festiwalu to jednak nie tylko muzyka – to też liczne imprezy towarzyszące oraz atrakcje, takie jak warsztaty i wystawy sztuki. Jak przeprowadzka festiwalu do Łodzi wpłynie na jego kształt? Sprawdź bilety na Audioriver 2024 – kto wie, być może otworzą się przed Tobą nieznane horyzonty muzyki?

Łódź Summer Festival z okazji Urodzin Łodzi

Co roku w lipcu, mieszkańcy Łodzi świętują urodziny miasta. Jedną z tradycji jest Łódź Summer Festival, czyli święto muzyki, odbywające się w ostatni weekend lipca. Czy wiesz, że w 2023 roku miasto Łódź obchodziło 600 urodziny? A czy uwierzysz, że zeszłoroczna edycja, zorganizowana z okazji okrągłej rocznicy istnienia miasta, przyciągnęła aż milion gości, w tym gwiazdy z Polski i zagranicy?

Z tej okazji cała Łódź zmienia się w miasto pełne światła, kolorów, muzyki i dobrej zabawy. Jeśli po festiwalu Audioriver znajdziesz jeszcze trochę energii, zahacz o któreś z wydarzeń muzycznych odbywających się w ramach Łódź Summer Festival.

Letnia Akademia Jazzu – dla prawdziwych koneserów

Jazz to gatunek muzyczny o niezwykłej historii, nierozerwalnie złączony z kulturą Stanów Zjednoczonych. Znajdziesz tu bowiem elementy ludowej, afrykańskiej muzyki z różnorodnymi gatunkami muzycznymi, charakterystycznymi dla muzyki Zachodniej. W latach 20. i 30. jazz królował na scenie i w radiu, a jak widać, współcześnie ma się naprawdę nieźle – właśnie w Łodzi odbywa co roku odbywa się letnie święto muzyki jazzowej. Takie wydarzenie nie bez przyczyny przyciąga koneserów muzyki z kraju i ze świata. Koncerty trwają od lipca do sierpnia, dlatego z pewnością łatwiej będzie znaleźć nieco czasu w grafiku, żeby dać się porwać dźwiękom saksofonu.

Podsumowując, tegoroczne łódzkie lato zapowiada się naprawdę ciekawie. Właśnie w Łodzi znajdziesz wiele interesujących festiwali muzycznych i wydarzeń kulturowych, których po prostu nie sposób przegapić! Bądź na bieżąco z organizatorami i śledź informacje w mediach społecznościowych.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij