pronetmusic.pl

Blog, który skupia się głównie na tematach związanych z muzyką, ale także na szeroko pojętym stylu życia. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Jakie są powieści fantasy?

Jakie są powieści fantasy?

W obecnych czasach coraz więcej osób czyta powieści fantasy. Nic w tym dziwnego, ponieważ są one bardzo ciekawe. Obecnie istnieje wiele ich ciekawych ekranizacji. Warto dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze powieści fantasy.

Popularne powieści fantasy

Na samym początku warto będzie wspomnieć o powieści fantasy, stworzonej przez polskiego pisarza. Mowa tutaj oczywiście o Andrzeju Sapkowskim, który stworzył niepowtarzalną powieść fantasy. Okazała się ona prawdziwym bestsellerem. Mowa tutaj oczywiście o ,,Wiedźminie”. Jest to pozycja kultowa pośród miłośników fantasy, lecz nie tylko. Co ciekawe, powstało wiele ekranizacji tych książek. Ponadto powstały gry komputerowe oparte na świecie ukazanego w Wiedźminie. Są one cenione praktycznie na całym świecie. Okazuje się, że wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego świat oraz bohater, odpłatnie zabija potwory, które zagrażają mieszkańcom książkowego świata. Obecnie jest to produkt narodowy i marka znana na całym świecie.

Fantastyka

Prawdziwą klasyką gatunku fantasy jest ,,Władca Pierścieni”. Jest to książka napisana przez angielskiego pisarza J.R.R. Tolkiena. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego fana fantastyki. Ponadto każdy zwolennik czytania powinien ją przeczytać. Jest to powieść przełomowa dla tego gatunku. Okazuje się, że ten angielski autor stworzył epickie uniwersum, które urzekło swym pięknem miliony ludzi na całym świecie. Ukazała się ekranizacja tej kultowej sagi. Podbiła ona światowe box office’y. Trzeba wiedzieć, że składająca się z sześciu ksiąg oraz trzech tomów powieść dostarcza mnóstwa emocji oraz rozrywki. Warto zaznaczyć, że w czasie czytania tej książki, można stać się towarzyszem zmagań hobbita, czyli Frodo Baggina, który razem ze swoją drużyną został wysłany w daleką podróż. Celem jest zniszczenie tytułowego pierścienia, żeby uchronić świat przed zagładą. W przypadku, gdy pierścień dostanie się w posiadanie władcy ciemności, czyli mowa tutaj o Sauronie, Krainę czeka nieuchronna zagłada. Okazuje się, że jedyną nadzieją jest wrzucenie pierścienia do wulkanu Góry Przeznaczenia. Jednakże, żeby się do niego dostać, trzeba przebyć ciężką drogę.

Współczesna powieść fantasy

Inną popularną powieścią fantasy jest ,,Pieśń Lodu i Ognia”. Tę serię książek napisał pisarz George R.R. Martin. Jest to klasyka współczesnej fantastyki, która doczekała się serialowej ekranizacji. Każdy fan powieści fantasy powinien mieć książki tego autora. Są kultowe i cenione na całym świecie. Okazały się bestsellerem także w naszym kraju. W książkach ukazany jest świat pełen intryg oraz brutalności. Toczy się w nim okrutna gra, która dyktowana jest żądzą władzy. Warto zaznaczyć, iż jest to świat bez litości oraz zasad. Nikomu nie można w nim ufać. Siła oraz spryt to jedyna droga do tego, żeby zdobyć żelazny tron. Obecnie ta powieść fantasy jest popularna praktycznie na całym świecie. Można ją zakupić w wielu księgarniach. Autor ukazał brutalny świat w świecie fantasy. Zdecydowanie warto mieć książki tej serii w swoim domu.

Udostępnij