pronetmusic.pl

Blog, który skupia się głównie na tematach związanych z muzyką, ale także na szeroko pojętym stylu życia. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Które książki o rozwoju osobistym warto przeczytać?

Które książki o rozwoju osobistym warto przeczytać?

Książki o rozwoju osobistym to książki psychologiczne pomagające czytelnikowi rozwiązywać problemy. Pomagają zrozumieć siebie, odkryć potencjał i sposób, jak go wykorzystać. Pomagają odnaleźć drogę w życiu, zmienić prace jak i również znaleźć drugą połówkę.

Książki rozwój osobisty – po co je czytać?

Temat związany z rozwojem osobistym ma szerokie zastosowanie: nie tylko w biznesie, ale i w życiu prywatnym np. w znalezieniu idealnej partnerki. Na rynku czytelniczym jest wiele rodzajów książek o rozwoju osobistym. Jak wybrać te najlepsze? Wyróżniamy kilka rodzajów książek o tematyce rozwoju osobistego. Książki o tematyce biznesu głownie przedstawiają, w jaki sposób osoba osiągnęła sukces. Jednak nie zawsze się sprawdzą, ponieważ ich sposób wpasował się w ich historie – a każdy z nas jest inny. Najczęściej pisana jest po wywiadzie z biznesmenem. W tych książkach najprawdopodobniej nie znajdziemy ani słowa o porażkach czy ciężkim starcie kariery. Następne są książki motywacyjne. Ten rodzaj książek interpersonalnych zasadniczo się różni od innych. Lektura ma pokazać, jak łatwo można ulec presji i demotywacji. Pokazuje, jak radzić sobie ze stresem i środowiskiem. Kolejny rodzaj to książki popularne. Należy podkreślić, że nie zaliczają się do żadnej konkretnej kategorii. Najczęściej autor opowiada z fascynacją o problemach, lecz nie daje żadnych wskazówek, jak radzić sobie z nimi w prawdziwym życiu.

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi? Dale Carnegie

Pierwszą książką, która będzie idealna na start to “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” napisana przez Dale Carnegie. Lektura polecana dla każdego. Atutem tej książki jest łatwy i przystępny język, którego używa Dale by ułatwić przyswajanie wiedzy. Autor opowiada o tym, że cokolwiek chcemy osiągnąć w życiu potrzebujemy do tego drugiego człowieka. Książka przedstawia porady, jak dobrać do siebie wartościowych ludzi, którzy nam pomogą w życiu. Idealna lektura dla ludzi, którzy chcą poprawić z kimś relacje lub nawiązać nowe znajomości. Porady przydadzą się w pracy, na imprezie, rodzinnym spotkaniu czy randce.

Książka Hala Elroda “Fenomen poranka. Jak zmienić swoje życie”

Opowiada o tym, jak ważne są nawyki w życiu człowieka. Rady autora wprowadzone w życie mogą je zmienić na lepsze. Idealna lektura, która uczy samodyscypliny. Hal Elrod pisze, że zmienianie nawyków najłatwiej zacząć od poranka, kiedy zaczynamy ścielić rano łóżko lub przestać obgryzać paznokcie. Dzięki niej, można pozbyć się natrętnych nawyków – z łatwością, co wcześniej było niemal niemożliwe. Autor podaje dużo rad jak zoptymalizować czas, jaki mamy i wykorzystać go w stu procentach.

“Reguła 5 sekund” napisana przez Mel Robbins

Autorka w książce uczy, jak zmienić nawyk odkładania czegoś na później. Dzięki tej książce poradzimy sobie z martwieniem się i strachem. Przestaniemy mówić: “później to zrobię” tylko przejdziemy do działania i zaoszczędzimy czas. Najlepsza, książka, która pozwoli wygrać z prokrastynacją. Po przeczytaniu tej książki znajdziemy siłę zrobić rzeczy, które musimy a nie które chcemy.

Udostępnij