pronetmusic.pl

Blog, który skupia się głównie na tematach związanych z muzyką, ale także na szeroko pojętym stylu życia. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Brak czasu a zdrowe odżywianie

Brak czasu a zdrowe odżywianie

Każdy ma codziennie do wykorzystania identyczną liczbę godzin. Nie można liczyć na wydłużenie doby, kluczowe będzie wobec tego umiejętne rozplanowanie dnia, aby mieć czas na wszystko. Wiele osób narzeka, że nie wystarcza im go na zrealizowanie planów. Nie potrafią stworzyć harmonogramu dnia, aby nie musieć ciągle się spieszyć, siedzieć po godzinach lub po nocach zamiast spać. Brak czasu na sen, zjedzenie w spokoju pełnowartościowego posiłku odbija się niekorzystnie na zdrowiu. Spada wydajność, zaczynają pojawiać się różne dolegliwości i rozwijać choroby. Jest to błędne koło, z którego należy się jak najszybciej wyrwać.

Nie masz czasu na zjedzenie posiłku?

Wiele osób żyje w stresie, boryka się z chronicznym zmęczeniem, ciągle coś załatwia, biega od jednego miejsca do drugiego. Zjada coś szybko na mieście, najczęściej niezdrowego, pomija zwykle śniadania, wypija wiele kaw w celu pobudzenia się i zniwelowania senności. Jest to jednak prosta droga do pogorszenia swojego zdrowia, bez którego nie można być wydajnym. Pojawiają się problemy w życiu prywatnym i zawodowym, nie mówiąc już o zdrowiu. Nasuwa się wobec tego pytanie, jak znaleźć czas na zjedzenie w spokoju pożywnego posiłku, skoro ciągle go na wszystko brakuje. Regularność spożywania jedzenia jest kluczowa, pokarm dostarcza energię, składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jak znaleźć czas na zdrowe odżywianie?

Nie można normalnie funkcjonować przy niedożywionym organizmie. Wpływa to negatywnie na sferę psychiczną i fizyczną. Należy wobec tego wprowadzić zmiany do swojego życia, uregulować częstotliwość przyjmowania posiłków. Lepiej spożywać mniejsze porcje co kilka godzin niż objadać się późnym wieczorem, zjadać wysoko przetworzoną żywność. Pozwoli to uchronić się przed nagłymi spadkami cukru we krwi, otyłością, bólami głowy, rozdrażnieniem, złym nastrojem. Posiłki należy zaplanować, zgodnie ze swoim harmonogramem. Lepiej zrezygnować z rzeczy, które nie wnoszą niczego do życia typu przeglądanie mediów społecznościowych i poświęcić czas na spokojne zjedzenia posiłku. Można nawet przygotować poprzedniego dnia jedzenie, aby wziąć je ze sobą do pracy, mieć pożywny pokarm na śniadanie i lunch.

Czas na zmiany w dotychczasowym trybie życia

Jeśli ktoś nie ma czasu na przygotowanie pożywnego posiłku, to zawsze może wrzucić rozmaite produkty do blendera i zmiksować, po czym zabrać ze sobą. Wypicie szejka nie zajmuje wiele czasu, łatwo się trawi. Wspaniale sprawdzą się szybkie i łatwe zupy kremy. Warto wyposażyć się w pomocne urządzenia, które przyspieszają zrobienie posiłku typu wypiekacz, szybkowar. Zawsze dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą owoców i innych zdrowych przekąsek typu orzechy lub bakalie. Świetną opcją jest znalezienie w pobliżu miejsca, w którym można coś szybko zamówić i zjeść ze spokojem. Warto jeść prosto, upraszczać swoje dania. Nie trzeba poświęcać sporo czasu na przygotowywanie potraw. Jednego dnia można zrobić dwa obiady i zajmie to zaledwie kilkanaście minut. Wspaniale sprawdzają się rozmaite pasty na kanapki, które wystarczy położyć na świeże pieczywo kupione w drodze do pracy. Można nawet przygotować kanapki wieczorem, jeśli ktoś nie ma na to czasu z samego rana.

Udostępnij